Czy komuś z Was zdarzyło się jeszcze nosić normalny zegarek?

Rozmyślam właśnie, czy są jeszcze tacy co noszą zwykły zegarek na ręce? Osobiście nie wyobrażam sobie spacerować po ulicy bez czasomierza. Setki młodocianych zapewne teraz powie, że godzinę z łatwością da się w każdym czasie zobaczyć na tablecie. Owszem jest to jakieś rozwiązanie, moim zdaniem niespecjalnie praktyczne. Otóż był moment, gdy zmierzano do zmniejszenia formatu tabletów. Jednakże bieżących latach dążność zdecydowanie się odmieniła i na topie jest bycie posiadaczem smartfona z dużym ekranem. Wyobrażacie sobie jak niewygodne jest korzystanie z takiego urządzenia w celu sprawdzania godziny. Twierdzę , że zdecydowanie wygodniej jest używać standardowy zegarek, zwłaszcza gdy zależy nam na błyskawicznym odczytaniu pory dnia. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie zerkania w urządzenie mobilne w przypadku biegnięcia na pojazd komunikacji miejskiej. A zdarza mi się to nierzadko. Z tego względu stwierdzam, że zwykły zegarek stanowczo lepiej sprawdza się w tej roli.

Na co zwracam uwagę w razie kupowania zegarka na rękę?

Tu właśnie rodzi się zasadnicze skojarzenie, że zasadniczym kryterium oceny jest forma kupowanego przedmiotu. Dla wielu ludzi omawiane kryterium jest kluczowe. Wszakże nie dla mnie, bowiem tak jak napomknąłem potrzebuję właściwego czasomierza. z tej przyczyny moim najważniejszym wyznacznikiem oceny jest zawartość zegarka, czyli zadania które spełnia wytypowany przeze mnie rodzaj przedmiotu. Uważam, że nieodzownym minimum jest odporność na uszkodzenia mechaniczne. Często mi się zdarza upuścić różnorodne przedmioty. Z tej przyczyny nie sądzę, by zegarek zachował się przed moim roztargnieniem. Poszukiwane bardzo są wodoodporne parametry. Gdy już coś upuszczam wtedy ciężko przewidzieć, czy zegarek nie wpadnie w kałużę.

Ile pieniążków jestem w stanie przeznaczyć na idealny zegarek?

Trudno jednoznacznie udzielić odpowiedzi na to zapytanie. Istniały czasy, kiedy nabywałem czasomierze na ryneczku. Jednak z doświadczenia mogę odradzić taką formę zakupów czasomierza. Nauczyłem się, że nie winno się oszczędzać chcąc zakupić dobry zegarek. A że lubię nosić najlepsze jakościowo zegarki, mogę tylko powiedzieć, że zwykle wydaję na zakupienie ich znacznie więcej niż 500 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>