Citizen – chronometry dla wymagających

zegarek-meski-citizen

Historia marki Citizen to niemal stuletni okres ciągłego rozwoju i udoskonalania produktów. Od początku firmie przyświecała myśl, że lepsze jutro zaczyna się dzisiaj, dlatego nieprzerwanie udoskonala technologię leżącą u podstawy ponadczasowej linii chronometrów. Wszystko zaczęło się w latach dwudziestych XX wieku, kiedy to japoński Shokosha Watch Research Institute opracował pierwszy podręczny zegarek nazwany Citizen – czyli „obywatel”. Po interwencji ówczesnego burmistrza Tokyo, który pragnął by były to zegarki dostępne na całym świecie, Citizen zainspirował powstanie firmy, która wkrótce potem miała dokonać wielu niezwykłych osiągnięć w ramach branży zegarmistrzowskiej. Od momentu powstania w 1930 roku, Citizen Watch Company stało się pionierem w zakresie technologii produkcji zegarków.

Momenty przełomowe

Marka może się poszczycić wieloma niezwykłymi dokonaniami. To właśnie Citizen pierwszy wprowadził na rynek zegarek odporny na wstrząsy, zegarek z miernikiem ciśnienia, zegarek odporny na wodę, a wreszcie zegarek zasilany energią słońca. W roku 1956 przeprowadzono w Osace ciekawy eksperyment, który potwierdził niesamowitą skuteczność wynalazców z Citizena. Zegarek z serii Parashock, wyrzucony z lecącego trzydzieści metrów nad ziemią helikoptera, nie doznał żadnych uszkodzeń. Z kolei zapoczątkowana w roku 1994 linia zegarków Eko-Drive, które ładowane są za pomocą ogniw słonecznych ukrytych pod tarczą zegarka, cały czas jest udoskonalana. Firma wciąż rozwija technikę produkcji, pracując nad zwiększeniem wydajności baterii. Dostępne w sprzedaży są też rozwiązania hybrydowe, dodatkowo zasilane ruchem ręki czy ciepłem ludzkiego ciała. Zegarki męskie Citizen to poza tym dostępna od 1987 roku linia Titanium, czyli seria superwytrzymałych zegarków zrobionych z tytanu inspirowanych rozwiązaniami stosowanymi w programie kosmicznym.

Niemal w każdych warunkach

Zegarki męskie Citizen to najlepsze rozwiązanie dla niebojących się wyzwań. W sprzedaży znajdziemy liczne propozycje dla profesjonalistów, wyczynowców, osób uprawiających wspinaczkę… Jakość produktu, mnóstwo nowoczesnych funkcji i projekty uwzględniające troskę o środowisko powinny zadowolić nie tylko wielbicieli sportów ekstremalnych, ale wszystkich ludzi ceniących sobie jakość materiałów i wykonania. Wspomniane zalety sprawiają, że zegarki męskie Citizen niezmiennie, od wielu lat są synonimem innowacyjności, a wybierając je użytkownik ma gwarancję, że otrzymał produkt opracowany z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć techniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>