Ile pieniędzy jestem w stanie przeznaczyć na dobry zegarek?

zegarki

Zastanawiam się, czy są jeszcze ludzie noszący zwykły zegarek na ręce? Jeśli o mnie chodzi, to nie wyobrażam sobie spacerować po mieście bez czasomierza. Wielu młodych ludzi w tym miejscu powie, że godzinę można w każdym czasie sprawdzić na komórce. W sumie jest to jakieś rozwiązanie, ale jak dla mnie niezbyt wygodne.

Otóż był czas, gdy dążono do zminimalizowania rozmiarów komórek. Jednak obecnie tendencja wyraźnie się odmieniła i trendy jest posiadanie smartona z dużym wyświetlaczem. Wyobrażacie sobie jak uciążliwym jest noszenie takiego urządzenia w celu sprawdzania czasu. Uważam, że dużo wygodniej jest nosić zwykły zegarek, zwłaszcza gdy zależy nam na szybkim pomiarze czasu. Nie wyobrażam sobie spoglądania w smartfon w czasie pędzenia na autobus. A zdarza mi się to nierzadko. Dlatego uważam, że tradycyjny zegarek dużo lepiej sprawdza się w tej roli.

Od razu nasuwa się podstawowe skojarzenie, że głównym kryterium oceny jest wygląd nabywanego przedmiotu. Dla wielu osób kryterium to jest najważniejsze. Jednak nie dla mnie, bowiem jak już wspomniałem potrzebuję dobrego czasomierza. Dlatego więc moim podstawowym kryterium oceny jest wnętrze zegarka, czyli funkcje jakie spełnia upatrzony przeze mnie model. Dla mnie niezbędnym minimum jest odporność na mechaniczne uszkodzenia. Nieraz zdarza mi się upuszczać różne przedmioty. Tak więc nie sądzę, by zegarek uchował się przed moim roztargnieniem. Mile widziane są wodoodporne właściwości. Skoro już coś upuszczam to trudno przewidzieć, czy zegarek nie wpadnie w kałuże.

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Bywały czasy, gdy kupowałem zegarki na bazarze. Jednak z doświadczenia mogę odradzić taką formę zakupów czasomierza. Nauczyłem się, że nie należy oszczędzać chcąc nabyć wartościowy zegarek. A że uwielbiam nosić dobre jakościowo czasomierze, mogę tylko zdradzić, że z reguły przeznaczam na ich zakup ponad 500 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>